İpli Skolyoz

İpli Skolyoz Ameliyatı Ankara™İpli skolyoz ameliyatı Ankara ilinde özellikle oldukça kaliteli tedavi yöntemlerinden oluşur. Özellikle çocuklarda çıkan ipli skolyoz; Omurların sağa, sola veya kendi ekseni etrafında dönmesi sonucu oluşan omurga eğriliğidir. Çocuklarda sıklıkla çıkmasının nedeni ise hala belirsizdir. Skolyozlu hastalarda omuzlardan biri de kavisli tarafa doğru eğilebilir.

Bu nedenle kişilerin duruş ve omurga sağlığını ciddi şekilde etkiler. Skolyozlu hastalarda şiddetli sırt ağrısı görülebilir. İlerlemiş hastalarda nefes darlığına ve yorgunluğa bile neden olabilir. Ankara cerrahisinde skolyoz tedavisi için cerrahi ve ameliyatsız yöntemler ilk tercih olabilir. Skolyoz için egzersize dayalı tedaviler de etkili sonuçlar elde edilebilir.

İpli Skolyoz Nedir?

İpli skolyoz, göğüs veya bel (bel) bölgesinde görülebilen bir rahatsızlıktır. Eğrilik, bu bölgedeki omurların sağa, sola veya kendi etrafında dönmesinden kaynaklanır. Bazı kişilerde omurganın diğer eğrilikleri (skolyoz ve kifoz gibi) ile birlikte ortaya çıkabilir. İpli skolyoz tedavisinde eğriliğin derecesi önemlidir. İpli skolyozun birçok nedeni vardır. Doğuştan olabileceği gibi çocukluk ve ergenlik döneminde de gelişebilir. Ancak bazı hastalıklar veya kas hastalıkları da ipli skolyoz skolyoza neden olabilir.

İpli Skolyoz Ameliyatı Hangi Şartlarda Yapılır?

İpli skolyoz ameliyatı Ankara ilinde ya da başka bir yerde yapıldığında doktordan ayrıntılı bir şekilde bilgi alınmalıdır. Genellikle 40 derece ve üzeri skolyoz derecelerinde yapılır. Skolyoz cerrahisinde sırt veya bel bölgesine yerleştirilen vidalar ve çubuklar ile omurga düzeltilir. Günümüz modern cerrahi yöntemleri ve sinir izleme gibi yardımcı yöntemler sayesinde cerrahi tedaviden en etkili sonuçlar alınabilir.

Ankara'da Ameliyatsız Skolyoz Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız skolyoz tedavisinde korse ve egzersiz yöntemleri ilk tercih olabilir. Konjenital (ameliyatsız) skolyoz tedavisi özellikle erken evrelerde oldukça başarılı sonuçlar elde etmiştir. Sürekli büyümesi ve 25 dereceden fazla skolyozu olan çocuklar için göğüs bandı tedavisi ve egzersiz kombine edilebilir.

İpli skolyoz ameliyatı Ankara ilinde hastalığın derecesine göre tespit edilerek doktor kontrolü altında sadece egzersizle de çözümü bulunabilir bir hastalıktır. Doktorunuz sizin için ne önerdiyse onu yapmanızda fayda vardır. Ayrıca detaylı bilgi almak için Doktor Gökhan Demirkıran web sitesinden destek alabilirsiniz.